قارچ دنبلان

قارچ دنبلان به تازگی در دنیای آشپزی توجه هات  فراوانی را به خود اختصاص داده است و به عنوان یک افزودنی محبوب در میان آشپزها و دوستداران غذا مورد توجه قرار گرفته است.

قارچ دنبلان، نوعی قارچ است که در نزدیکی ریشه های درختان خاص رشد می کند. انواع مختلفی از آن وجود دارد از جمله قارچ دنبلان سیاه، قارچ دنبلان سفید، قارچ دنبلان تابستانی و قارچ سیر، که هر کدام تفاوت های اندکی در طعم، ظاهر و قیمت دارند.

Truffle

علاوه بر عطر و طعم عالی، این قارچ ها بسیار مغذی هستند و خواص بسیار خوبی برای سلامت بدن دارد.

این قارچ ها معمولا در نزدیکی ریشه بعضی از درختان خاص یافت می شود و برای یافتن آن  از سگ یا دیگر حیوانات با شامه قوی استفاده می شود. پس یافتن محل، آنجا کنده و استخراج می شود. قیمت بالای قارچ دنبلان به دلیل فرآیند سخت برداشت آن می باشد. این گیاه فقط نوع بسیار خاصی از خاک و درخت را دوست دارد. از آنجا که این گیاه در داخل ریشه های درخت رشد می کند، نمی توان دانه های قارچ را در جایی کاشت.

روش های مختلفی برای توصیف عطر و طعم و بوی وجود دارد، اما معمولا طعم آن شبیه طعم سیر می باشد. طعم آن بسیار خاکی، تند، خوشمزه و بد بو است.

مزایای سلامتی از قارچ

در اینجا سه مزیت شگفت انگیز قارچ ها برای سلامت مطرح شده است.

1) سرشار از مواد مغذی مهم

قارچ دنبلان دارای مواد مغذی چشمگیری می باشد و بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی مهم در آن وجود دارد. در واقع، این گیاه دارای کربوهیدرات، پروتئین، فیبر و اسیدهای چرب اشباع و غیر اشباع و همچنین مواد مغذی مانند ویتامین C، فسفر، سدیم، کلسیم، منیزیم، منگنز و آهن هستند.

در نظر داشته باشید که مشخصات مواد مغذی می تواند بین گونه ها متفاوت باشد. به عنوان مثال، مطالعات نشان می دهد که قارچ دنبلان سفید در پروتئین، چربی و فیبر بالاتر از انواع دیگر مانند گونه بیابانی سیاه است.

2) مملو از آنتی اکسیدان

این قارچ ها یک منبع عالی از آنتی اکسیدان ها هستند که به مبارزه با رادیکال های آزاد کمک می کنند و اکسید شدن سلول ها جلوگیری می کنند.

مطالعات نشان می دهد که آنتی اکسیدان ها از جهات مختلفی برای سلامت اهمیت دارند و حتی با خطر ابتلا به بیماری های مزمنی مانند سرطان، بیماری قلبی و دیابت را کاهش می دهند

اگر چه میزان هر آنتی اکسیدان در گونه های مختلف این قارچ متفاوت می باشد اما این قارچ ها حاوی آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C، لیکوپن، اسید گالیک و اسید هموگلمی است. با توجه به محتوای آنتی اکسیدانی این گیاه، مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که هر دو نوع سیاه و سفید قارچ دنبلان می تواند به نابودی سلول های سرطانی کمک کند و التهاب را کاهش دهند. ذکر این نکته ضروری است که این مطالعات با استفاده از عصاره تروفول بسیار متمرکز انجام شده است. بنابراین، هنوز مشخص نیست که چگونه آنتی اکسیدان ها در قارچ دنبلان تازه ممکن است بر سلامتی تأثیر بگذارد.

3) دارای خواص ضدباکتریایی است

علاوه بر مواد مغذی درخشان، این قارچ ها می توانند خواص ضد میکروبی داشته باشند که باعث کاهش رشد گونه های خاص از باکتری شوند.

یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که عصاره از قارچ دنبلان بیابانی رشد رشد استافیلوکوک اورئوس را تا 66٪ مهار می کند. این باکتری ها می توانند طیف وسیعی از بیماری ها را در انسان ایجاد کنند. به طور مشابه، مطالعه آزمایشگاهی دیگری نشان داده است که عصاره این گونه از قارچ باعث کاهش رشد باکتری Pseudomonas aeruginosa، می شود. این باکتری ها اغلب به آنتی بيوتيک ها مقاوم می باشند.

با این حال، تحقیقات بیشتری برای اندازه گیری اثرات ضد باکتریایی انواع مختلف قارچ و مقادیر خوراکی مورد نیاز است.  علاوه بر این، مطالعات با کیفیت بالا باید انجام شود تا مشخص شود که چگونه خصوصیات ضد باکتریایی قارچ ها ممکن است بر عفونت های باکتریایی در انسان تأثیر بگذارد.

truffle

نتیجه

قارچ دنبلان نوعی طعم دهنده است که معمولا در انواع غذاها استفاده می شود. علاوه بر طعم و مزه متمایز آنها، این قارچ ها بسیار مغذی و سرشار از آنتی اکسیدان هستند و ممکن است دارای خواص ضد باکتری، ضد سرطان و ضد التهابی باشند.

با این حال، تحقیقات فعلی بیشتر به مطالعات آزمایشگاهی با استفاده از عصاره های قارچ دنبلان محدود می شود، بنابراین مشخص نیست که چگونه این خواص مفید ممکن است بر سلامت شما تأثیر بگذارد. در واقع برای استفاده بهینه خواص این گیاهان بهتر است با مواد مغذی دیگر مصرف شود تا منافع بالقوه آن به حداکثر برسد.