دپارتمان بلوک AAC

بلوک سبک اتوکلاو شده (AAC)

بلوک سبک اتوکلاو شده (AAC):

 

بلوک سبک هوادهی اتوکلاو (AAC)، در اواسط سال 1920 میلادی توسط معمار و مخترع سوئدی، دکتر یوهان اکسل اریکسون، با همکاری پروفسور هنریک کروگر در موسسه تکنولوژی سلطنتی ساخته شد. این محصول از ترکیب مواد اولیه شامل: سیلیس، سیمان، آهک، آب و پودر آلومینیوم تهیه می شود. مواد اولیه در طول فرایند تولید می بایست با دقت، مورد نظارت قرار گیرد تا نسبت ها در زمان بندی معینی با هم ترکیب شود. پس ازآن ما شاهد یک بلوک بتنی متخلخل با مقاومت بالا به علت وجود حباب های گازی در آن هستیم که به عنوان یک محصول در صنعت ساختمان محسوب می گردد. این محصول که ترکیبی منحصر به فرد از دوام و قدرت بالا و همچنین وزن کم می باشد به عنوان مصالح سبز در کنفرانس های علمی محیط زیست در اروپا و آمریکا معرفی گردیده است.

 

 

 

 

مزایا:

 

1. مقاومت در برابر زلزله:

بلوک های کیبکس با توجه به ساختار متخلخل دارای وزن سبک می باشد که می تواند

حداقل نیروی لرزش ساختمان را جذب و انتقال دهد.

به همین دلیل این محصول مقاومت زیادی در برابر زلزله دارد.

2. سازگاری با محیط زیست:

بلوک های AAC کیبکس سازگاری کامل با محیط زیست داشته به گونه ای که برای

طبیعت مضر نیست و در برابر آتش از خود بخار سمی متصاعد نمی کند.

3. مقاومت در برابر آتش:

بلوک های کیبکس با توجه به ساختار سلولی و حبابی شکل قابل اشتعال نبوده و به

مدت 5 الی 6 ساعت در دمای 1500 درجه سانتی گراداز خود مقاومت نشان میدهد.

4. مقاومت در برابر آفات:

ساختار غیر آلی و معدنی و همچنین عدم وجود فضای خالی در بلوک های کیبکس

باعث پیشگیری از آلودگی و نفوذ حشرات و جانوران به داخل ساختمان است

و سازه ها را ایمن تر می کند.

5. عایق صوت و اشعه:

وجود حباب های غیر متصل در بلوک های کیبکس موجب شده است این محصول به عنون عایق صوت در ساختمان عمل کرده

و هرگونه امواج صوت به میزان 50db و اشعه های مایکروویو را درخود جذب کند.

این امر به عنوان مزیتی مهم در ساختمان های مسکونی و تجاری  محسوب شده  و منطبق با مبحث 18 مقررات ساختمانی می باشد.

6. مقاومت در برابر رطوبت:

بلوک های کیبکس دارای ساختار میکروسکوپی سلولی از منافذ هوادهی می باشد

که این امر باعث شده تا در برابر نفوذ آب از خود مقاومت نشان دهد.

7. عایق حرارت:

این مزیت در بلوک های کیبکس موجب شده است تا دمای داخلی ساختمان نسبت به دمای بیرونی

حفظ شود  و متناسب با آن هزینه های تاسیساتی (حرارتی و برودتی) تا حدود 30% کاهش یابد.

به عبارتی دیگر در جهت رویکرد به رعایت مبحث 19 مقررات ملی ساختمان، استفاده از این بلوک ها توصیه می گردد.

8. کاهش وزن ساختمان:

بلوک های کیبکس بسیار سبک بوده که می تواند بار مرده ساختمان را به شدت کاهش دهد.

به طوری که به ازای استفاده از این بلوک ها میزان 20 الی 30 درصد میلگرد در سازه کم می شود.

همچنین به علت مسطح بودن این محصول استفاده از کچ و ملات به حداقل رسیده که موجب

صرفه جویی در هزینه ها می گردد.

9. کارپذیری وانعطاف بالا:

بلوک های کیبکس را می توان به راحتی اره کشی، میخ کوبی، سوراخکاری و

شیارزنی کرد که این امر می تواند به طور قابل توجهی سرعت ساخت را بهبود ببخشد و

موجب کاهش هزینه و ضایعات در ساختمان گردد.

 

 

 

سایر مزایا:

1- کاهش انرژی در تولید این محصول به میزان %۱۰ نسبت به مصالح معمولی می باشد.

2- افزایش سرعت پیشرفت کار حدود ۵ الی ۶ برابر بیشتر.

3- کاهش هزینه زیرسازی سطوح به علت سطح صاف بلوک های AAC.

4- حمل و نقل آسان با توجه به امکان بسته بندی بصورت پالت.

5- تولید بر اساس نیاز مشتری و تعیین ابعاد دلخواه.

6- مقاومت در برابر یخزدگی.

 

 

 

خدمات:

1- مشاوره، آموزش و پاسخگویی به پرسش های مشتریان، مهندسین، پیمانکاران و معماران به صورت تلفنی یا در محل پروژه: ( تیم خدمات ما جهت آموزش و مشاوره به مشتریان محترم در خصوص مزایای ساخت با بلوک های AAC کیبکس بدون هیچگونه هزینه اضافی آمادگی خود را اعلام می دارد).

2- تیم کارشناسان کيبکس در صورت تمایل مشتریان می توانند از محل پروژه بازدید و میزان متراژ و كل مواد مصرفی مورد نیاز ( بلوک، چسب، اتصالات و ..) را تعیین نمایند.

3- در صورت درخواست مشتریان تیم فنی و اجرایی مجموعه می تواند در محل پروژه مستقر شده و فعالیت های مربوط به دیوار چینی بلوک ها را انجام دهد.

4- مجموعه کیبکس کلیه محصولات خود را از جهت کیفیت تضمین نموده و این اطمینان را به مشتریان محترم می دهد بلوک های سبک ساختمانی را مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی تولید نموده است.

 

 

راهنمای اجرای بلوک های AAC:

 

1- نگهداری:

تخلیه بلوک با وسایل مناسب نظیر لیفتراک انجام گردد. در صورت ساییده شدن پالت ها به یکدیگر، احتمال آسیب دیدن گوشه ها وجود دارد. بلوک ها روی یک سطح صاف و بالاتر از زمین تخلیه و نگهداری شوند. در صورت تخلیه روی سقف، در سطح نزدیک ستون و دیوارهای برشی توزیع گردد. در صورت وجود پوشش پالت، یک روز قبل از مصرف بلوک ها، پوشش کنده شود تا تبادل رطوبتی و حرارتی با محیط اجرا انجام گردد

در دمای زیر صفر پوشش کنده نشود). در پایان هر روز کاری، روی سطح بلوکهای باقیمانده بانایلون پوشیده شود. نگهداری چسب مشابه سیمان است. کیسه ها باید روی کف خشک با حداقل فاصله ۱۰ سانتیمتر از زمین قرار گیرند و در معرض بارندگی قرار نداشته باشند. حداکثر ۸ عدد کیسه را می توان روی هم قرار داد. نکات ایمنی چسب بلوک، مشابه سیمان است. در هنگام کار با چسب از دستکش استفاده شود.

 

2- آماده سازی:

برای اجرای بلوکها از چسب بلوک مطابق با استاندارد ملی شماره ۷۰۶-۲ استفاده شود چسب بلوک مطابق دستورالعمل مندرج روی پاکت، در داخل ظرف پلاستیکی مناسب با آب تمیز مخلوط گردد. در صورتیکه دمای هوا کمتر از ۵ درجه سانتی گراد باشد از آب گرم با دمای حداقل ۱۰ درجه سانتی گراد استفاده شود. مخلوط کردن توسط دستگاه همزن با سرعت کم، تا بدست آمدن مخلوط یکنواخت، انجام شود. در هنگام همزدن مخلوط، نباید به آن آب اضافه گردد. پس از ۱۰ دقیقه توقف، مخلوط قبل از مصرف، دوباره همزده شود. زمان استفاده از مخلوط آماده شده حداکثر ۴ تا ۵ ساعت است.

 

3- نصب بلوک های ردیف اول:

رج اول با کنترل دقیق تراز و راستا اجرا گردد. ابتدا امتدادهای اصلی و سپس تقاطع ها کار شود. – پس از نصب هر بلوک سطح آن با برس تمیز شود و سپس به سطوح افقی و عمودی چسب بلوک زده می شود. حداقل ضخامت چسب ۲ میلیمتر و حداکثر ۳ میلیمتر می باشد. برای اجرای چسب از ماله یا کاردک دندانه دار استفاده شود. – بعد از نصب هر بلوک تراز و شاغول بودن آن چک شود. اصلاح کردن در مدت زمان ۵ دقیقه با ضربات آهسته چکش لاستیکی انجام شود.

بهتر است سطح خارجی بلوک چند سانتیمتر جلوتر از ستونهای فلزی اجرا شود و روی ستون ها عایق گردد. این کار برای جلوگیری از ایجاد پل حرارتی در محل اعضای فلزی است. برای جلوگیری از اثر میان قابی در هنگام وقوع زلزله و اثرات انبساط و انقباض، دیوارها با فاصله حداقل یک سانتیمتر از ستون ها و دیوارهای بتنی اجرا شده و با تسمه های فلزی انعطاف پذیر به فاصله حداکثر سه بلوک عمود، به سازه متصل شود. : فاصله و تعداد شاخک های اتصال باتوجه به ارتفاع سازه و نظر طراح کنترل گردد. برای پر کردن فاصله ها می توان از مصالح انعطاف پذیر مثل پلی اورتان، پلاستوفوم یا گچ کشته استفاده نمود.

 

4- برشکاری:

برشکاری با اره دستی، اره نواری و لوازم نجاری به ابعاد و شکل دلخواه قابل انجام است. در صورت برش با لوازم برقی، از ماسک و لوازم ایمنی استفاده شود.

 

5- سوراخ کاری:

سوراخکاری با دستگاه برش دوار انجام شود. قطر سوراخ از یک سوم عمق بلوک بیشتر نشود. دور سوراخ های بزرگتر باید با توری فلزی تقویت گردد. در صورتیکه عمق شیار از یک سوم عمق بلوک بیشتر باشد، باید در هر ۲ رج با دو میلگرد 8 دو سر گونیا تقویت انجام گردد.

 

6- درز ها:

درزهای اجرایی در فاصله های افقی به اندازه ۳ برابر ارتفاع دیوار یا ۶ متر باید به اندازه ۱۰ تا ۱۳ میلیمتر در نظر گرفته شود. تسمه های اتصال حداکثر در هر ۲رج بلوک استفاده شود. | جهت اجرای نمای سنگی غیر خشک که دارای سطح صاف با ابعاد بزرگتر از ۶ متر باشد، درز انبساط عمودی و افقی به ضخامت یک سانتیمتر در هر ۶ متر اجرا گردد.

 

7- نصب بلوک ردیف های بعدی:

در زمان اجرا ، سطح بلوکها باید مرطوب باشد.

برای اجرای بلوک های بعدی باید سطوح عمودی و افقی با ماله دندانه دار چسب زده شود. قبل از چسب زدن سطح بلوک ها با برس تمیز شود.

در هنگام نصب بلوک، ابتدا به دور از اتصال بلوک گذاشته می شود و سپس قسمت اتصال در محل خود قرار گیرد. از لغزاندن بلوک خودداری شود.

با کاردک ملاتهای اضافی تمیز شود. کاردک به ص ورت ۴۵ درجه نسبت به بلوک گرفته شود و حرکت به گونه ای باشد که لبه تیزبه سمت درز نباشد.

هم پوشانی بلوک ها باید حداقل ۱۵ سانتیمتر است (حداقل فاصله درزهای قائم ۱۵سانتیمتر است و برای هررج ثابت باشد.

در تقاطع زاویه دار دیوار ها، سطح فارسی بر در وجه خارجی قرار گیرد و به عبارت دیگر درز قائم روی هم قرار نگیرد.

برای اجرای شاغولی دیوار، تراز و امتداد هر بلوک پس از نصب کنترل شود.

از نوارهای فلزی سوراخدار در محل اتصال دیوارهای فرعی، درزها و اتصال به ستون استفاده شود. حداکثر فاصله ۵۰ سانتیمتر می باشد. در صورت قرار گیری زبانه بلوک در قسمت اتصال، تراشیده گردد.

در صورتیکه دیوارهای محل اتصال هم ضخامت باشند باید همزمان چیده شوند.

دیوار فرعی با ضخامت کمتر از دیوار اصلی با فاصله اجرایی حدود ۱ سانتیمتر و با استفاده از تسمه های فولادی گالوانیزه با فاصله حداکثر ۵۰ سانتیمتر، به دیوار اصلی متصل می شوند.

اتصال دیوارهای فرعی L یا Tشکل که هم ضخامت باشند، به صورت لاریز اجرا شود.

جهت اتصال دیوار به ستون های بتنی می توان از قطعه فلزی انعطاف پذیر سوراخدار که با پیچ به دیوار و ستون متصل می شود، استفاده نمود.

جهت اتصال دیوار به ستون های فلزی از قطعه فلزی انعطاف پذیر سوراخدار که از یک طرف با پیچ به بلوکهای دیواری و از طرف دیگر به ستون با جوش یا پیچ متصل شود، می توان استفاده کرد.

 

8- پشت بند یا کلاف:

مطابق آیین نامه ۲۸۰۰، در صورتیکه ارتفاع دیوار از ۳/۵متر بیشتر باشد باید از کلاف افقی و قائم متصل به اسکلت ساختمان استفاده نمود. در صورتیکه طول دیوار از ۶ متر یا ۴۰ برابر ضخامت دیوار، بیشتر باشد باید از پشت بند یا کلاف قائم متصل به اسکلت ساختمان استفاده شود. لبه قائم و افقی تیغه ها نباید آزاد باشد. دیوار زیر پنجره و جان پناه، جهت تامین پایداری، باید دارای کلاف افقی و قائم باشد.

 

9- اجرای تاسیسات:

برای مسیرهای تاسیسات می توان شیار عمودی و سوراخکاری در دیوارها اجرا نمود. بعد از اجرای تاسیسات، مسیرها و سوراخ های اضافی با ملات کم سیمان یا چسب بلوک پر شود.

 

10- لکه گیری سطح دیوار:

برای ترمیم پریدگی ها و لکه گیری می توان از چسب بلوک استفاده نمود. قبل از اجرا سطح با برس تمیز شود. لکه گیری با استفاده از کاردک انجام می شود. سپس سطح با یک سوهان ریز یا سمباده صاف و آماده رنگ آمیزی می شود.

 

11- نصب در و پنجره :

در و پنجره به طور مستقیم روی بلوکهاAAC قابل نصب است. توصیه می شود چهار چوبهای فلزی درب ها با ملات ماسه سیمان پر شود.

 

12- نازک کاری:

با توجه به سطح صاف می توان دیوار را با اجرای کاغذ دیواری، لایه ای نازک گچ، پلاستر سیمان، سرامیک، پوشش های طرحدار آکریلیک یا ملات آماده پوشش داد. در محل اتصال مصالح متفاوت در نما(مانند محل اتصال بلوک AAC با دیوار برشی بتن آرمه یا اسکلت بتنی و فلزی) از رابیتس استفاده شود.

 

 

جدول مشخصات فنی: